Çim Halı & Halı saha

Dekoratif Çim Halı

Dekoratif çim halılar, sentetik çim halıların bir çeşididir ve son zamanlarda oldukça ilgi görerek birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Estetik görüntüsü sayesinde tam bir doğal görünüm vermesi ve açık ile koyu ton rengi bulunması da kullanıcıların dekoratif çim halıyı tercih etme sebeplerindendir. Hazırlanışı sırasında birinci kalite malzeme kullanılan dekoratif çim halıların uygulamasını her firma yapmaz ya da yapamaz. Bunun içi kaliteden ödün vermeyen firmamız, her zaman dekoratif çim halı için yeni müşteriler kazanarak, başarıyla yoluna devam etmektedir. Yıpranma ve böceklenme olmaması bunun yanı sıra bakımı kolay olmasından dolayı dekoratif çim halılar tercih edilmektedir. 

Suni Çim Halı

Doğal çimlerin kullanılması ve yetiştirilmesinde, Türkiye hava şartlarından dolayı sorunlar yaşanmaya başlanmıştır. Durum böyle olunca insanlar suni çim halıya yönlenerek doğal yaşamla iç içe yaşama havasına girmişlerdir. Doğal çimlerin koşullarına karşı dayanıklılığı çok azdır. Fakat suni çim halılar doğal çimlere karşı daha fazla dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Suni çim halı spor sahalarında yoğun olarak kullanılabilir. Futbol, tenis ve diğer zeminler için çok dayanıklı bir altyapı sunar. Her türlü hava şartına uygundur. Kötü hava şartlarından az etkilenir ve hava şartlarında doğal çime göre daha iyi performans gösterir. Su geçirgenlik özelliğinden dolayı doğal çime oranla çok daha hızlı kurur. Suni çim halı sulama maliyetlerinizi sıfıra indirir ve diğer bakım giderlerinizi en aza indirir. Hemen hemen hiç bakım gerektirmeden bütün yıl boyunca yemyeşil bir görüntüde kalabilir. Havuz kenarları, balkonlar, restoran içleri ve terasları, bina kaplamaları gibi birçok iç ve dış mekan dekorasyonu için yepyeni bir atmosfer sağlar. Biz insanlar doğallığı her zaman sevmişizdir. Bölgelerdeki değişen iklim şartlarından dolayı bazı şeylere hasret kalıyoruz. Ama bir kereliğe mahsus yapacağınız yatırım ile bu hasrete son vermek sizin elinizde. Her şeyden önce suni çim halı tüm hava ve coğrafi koşullar için uygundur, uzun kullanım ömrüne sahiptir. Suni çim halıların maliyeti gözünüzü korkutmasın. Çünkü doğal çimlere oranla maliyeti hem daha düşük hem de tekrarlayan bir harcama söz konusu değildir. 

Sentetik Çim Halı

Suni çim halıda da belirttiğimiz gibi,doğal çimlerin bakım masrafları, sulama giderleri, harcanan zaman ve en önemlisi istenen sonuçların her zaman alınamaması gibi sebeplerden dolayı sentetik çim halıya talepte artmıştır. Bunların yanı sıra mekâna verdiği görsel güzellik ve kullanım kolaylığı bu tip ürünlerin ön plana çıkmasına sebep olmuştur. Günümüzde küresel ısınma ile birlikte dünyanın birçok bölgesi ekstrem hava koşulları görülmektedir. Bir gün hava yaz gibi sıcak olurken diğer gün tam tersine kış gelmişçesine soğuk oluyor. Bu ve bunun gibi durumlardan dolayı doğal çim ve doğal çim sahaların bakımı çok zordur, bakımdan da öte ona istediği hava şartlarını sağlayamazsınız. Sentetik çim halı, yukarıda saymış olduğumuz hava şartları ve coğrafi koşullardan hiçbir şekilde etkilenmez. Her zaman en ideal performansı sergiler. Sentetik çim halılar uzun yıllar süren kullanım ömrüne sahiptir. Bu süre doğal çime göre oldukça fazladır. Bu durum özellikle halı saha yatırımcıları için büyük avantaj sağlamaktadır. Bir kere yaptıkları yatırımdan sonra yıllar boyunca bir daha yatırım yapmayacak olmaları toplam kazançlarını doğal çime göre ciddi oranda arttırmaktadır.

Duvar Çim Çit

Dekoratif çim halıların yaygınlaşması ile birlikte, birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle duvar çim çit uygulaması kafe ve restoran, yol kenarları, park ve tüm çevre düzenlemelerinde uygulandığı alana görsel değerler katarken, güvenlik amaçlı da kullanılmaktadır. Kullanıldığı ortama zengin bir değer vererek, gözle görülür bir güzelliğin ortaya çıkmasını sağlıyor. Çimçit kullanarak her türlü bina cephesi ve duvarı çim ile kaplayabilirsiniz. Duvar giydirme işlemi duvara monte edilen panellerin üzerinin Rulo Çimçit veya Dekoraçitlerin montajı ile kolayca gerçekleştirilir. Duvar çim çitler, normal çitlere göre bakım gerektirmez. Yağmurdan, sudan, sıcak ve soğuktan etkilenmez. Özelliğini ve renklerini uzun yıllar koruma özelliğine sahiptir. Duvar çim çit uygulamaları ile ilgili, dilediğiniz zaman bizleri arayarak, aklınıza takılan soruların cevabını alabilirsiniz. Dilerseniz uygulama yaptıracağınız alanın ölçülerini alıp size en uygun fiyatı çıkartabiliriz.

Dolgusuz Çim Halı

Dolgusuz çim halılar sık dokusuyla beraber yoğun trafiğe uygun gerçek çimi aratmamaktadır, Ayrıca dolgusuz çim halılar drenajlı olup uygulandığı ortamlarda gerçek çimi aratmayacak şekilde göze hitap eder. Sentetik malzemeler kullanılarak imal edilen granül dolgulu veya polietilen iplik kullanılarak üretilirler. Dolgusuz çim halılar Futbol sahalarında ve halı sahalarda kullanılması nedeniyle tercih edilmesi oldukça fazladır.

Spor Çim Halı

Bildiğiniz gibi hangi spor kategorisi olursa olsun zemin çok önemlidir. Öncelikle sporcuların maç esnasında rahat hareket edebilmeleri ve zemine sağlam basabilmeleri önemlidir. Çim halılar kayganlığı azaltıcı özellikleri ile ve sporculara hareket rahatlığı vermesi sebebi ile birçok spor kategorisine uygun olarak spor tesislerinde kullanılmaya başlanmıştır. Spor Halı sahalarda, tenis kortlarında, koşu ve golf sahalarında daha fazla tercih edilen çim halılar, estetik bir faktör olarak sıkça kullanılmaktadır. Özellikle sulama, biçme gibi işlemlerin yapılması güç olan çim sahalarda, çim halı sayesinde bu dertten kurtulmuş olunuyor. Spor kategorilerine göre değişiklik göstermelerinin yanı sıra renklerine göre de farklılık arz ediyor: Ürünler yeşil dışında renk seçenekleri sunmasının yanı sıra yeşilin tonlarını da içeriyor. Spor çim halı fiyatları, zemine ve bölgeye göre farklılık gösterdiği gibi kullanılan malzeme ve yapılacak iş durumuna göre de farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi ve fiyat için firmamızı arayabilirsiniz.

Landscape Peyzaj Çim Halı

Landscape çim halılar genellikle dekoratif amaçlı çim halılardır ve peyzaj bölgelerinde tercih edilmektedir. Güneşe, yağmura ve boya tutmalarına karşı oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Özellikle kullanım alanları ise genellikle, evlerin bahçeleri, kır düğünleri, kafeler, oteller, anaokulları ve kreşler gibi yerlerde çok fazla talep görmektedir. Landscape çim halılar ilk zamanlar deneme amaçlıda olsa kullanılsa da spor çim halılardan farklı olduğu için spor alanlarında kullanılamaz. Landscape çim halılar doğal görünümü ile farklılık gösterdiği için açık ve koyu renklerde olabilir. Bakımı kolaydır. Doğal çimleri andıracak tarzdadır ve doğa dostu olarak yapılmıştır. Normal çimler gibi bakım ve su istemez. Ömrü uzundur.